O mne

Dizajnér – Inovátor
co-founder Slido

Vyrastal som na Orave – vo Vavrečke a od 18 rokov žijem v Bratislave. Študoval som marketingovú komunikáciu, pretože na transport dizajn som sa nedostal a myslel som si, že robiť v reklame bude cool.

Na vysokej škole som spolu s Michalom Pastierom založil AdArena (blog o reklame) a Coolfinder.sk (blog o trendoch/gadgetoch).

Počas výšky som sa dostal na stáž do Audi, do dizajnového centra v Mníchove a Ingolstadte, kde sa pripravovali futuristické koncepty pre Audi, Seat a Lamborghini. Bol som produktový dizajnér pre rôzne interiérové komponenty áut (ovládacie prístroje, odkladacie priestory), ale nechali nás pohrať sa aj s exteriérom (svetlá, elektróny, buttony). To bola moja najlepšia a najprestížnejšia škola.

Následne som získal možnosť stážovať na dizajnovom oddelení Škoda Auto v Mladej Boleslavi. Ako grafický a produktový dizajnér som sa podieľal na dizajne pre Škoda Bikes, outdoor oblečenia alebo rôznych interiérovych prvkov. Pracoval som aj na redesigne loga Škoda, alebo som vymyslel viacero mien pre automobily alebo ich koncepty (Joyster).

Po rokoch ponocovania v dizajnérskych ateliéroch som pracoval pre Rádio Expres ako web & marketing manažér, kde sme dosiahli najväčšiu návštevnosť webu a získali aj pár cien za marketingové aktivity.

Od roku 2008 som pôsobil ako freelancer – grafický dizajnér a online marketér. Pracoval som pre brandy ako BMW, Orange, T-Com, VUB, Nokia či FunRadio. Niektoré projekty boli nominované na Zlatý Klinec a Effie awards.

Popri klientskej práci som rozbiehal aj vlastné projekty. Bolo ich približne 13, niektoré sa mi podarilo (aspoň) predať, ale väčšina skončila neúspechom.

V máji roku 2012 som spoluzaložil startup Slido, s ktorým sa nám podarilo vyhrať viac ako 10+ medzinárodných cien, získať viac ako 1000 000+ eventov a klientov ako Uber, Airbnb či Netflix. Dnes má Slido viac ako 100 ľudí, stály rast a niekoľko zahraničných pobočiek.

A trošku osobnejšie:

Vyznávam etické princípy v podnikaní, spravodlivosť, slušnosť a férovosť. Nemám rád ľahostajnosť voči prostrediu kde žijeme. Mám odhodlanie meniť veci okolo seba, preto sa snažím aspoň pomáhať neziskovým organizáciam.

Milujem dobré logá a aj keď sa klientskej práci už nevenujem, zadania na loga ma vždy neskutočne bavia a napĺňajú (ak nejaké potrebujete, pokojne sa ozvite).

Vo voľnom čase prežívam svoju športovú pubertu, objavil som čaro trailového behu & mountain bikingu. Doma sa cítim v tomto CrossFit gyme.

Milujem turistiku, cestovanie s cieľom (púť) a chcel by som raz mať zlatého retrievera. Nemám rád zeleninu, preto som založil klub vegofobikov a antivegánov. Inak som veľmi zvedavý a pozerám veľa dokumentárnych filmov.

Spojte sa so mnou na LinkedIN, alebo ma followujte na Twitteri či Instagrame.

Moje fotografie nájdete na 500px.