Connect organizoval Noc dizajnérov a samozrejme som sa musel zúčastniť, aby sa mi v robote nenadávali, že v prestížnych dizajnérskych rebríčkoch obsadzujem posledné priečky. Tu su moje krátke perepute slov z eventu.

1. OWL

Prvú prednášku mala Peťa Kemková z OWL Illustration agency. Ukázali pár dobrých prikladov a argumentov, prečo by mali umelci spolupracovať a ako spraviť z pekného dizajnu ešte krajší. Inak prezradili, že majú zazmluvnených cca. 30 ilustrátorov a v databáze kontaktov asi 1800 ľudí, čo je celkom fajn.

Spúšťajú vlastnú stock-banku pre ilustrácie MINTY, kt. bude „invite-only“ takže asi niečo na spôsob Dribbble v kombinácií s Envanto produktami (?). Neviem akú maju konkurenciu, ale dúfam že vybudujú poriadny startapisko (len dúfam že si to sami celé nevyvíjajú ale kúpili nejaké hotové riešenie uff).

2. Ostblok

ostblok-maros-smidt

Maroš Schmidt z Ostbloku mal podľa mňa asi najlepšiu prednášku. Brutálne bohatú na fakty zo slovenského dizajnu, ktoré by som v jeho podaní dokázal počúvať celé hodiny. Pre mňa geniálne ukážka toho, ako sa dá z najnudnejšieho predmetu zo školy spraviť catchy talk  a navyše hipster-friendly.

Maroš dal dobrú poznámku, že tvár súčasného slovenského priemyselného (či úžitkového) dizajnu neexistuje, pretože by musel vychádzať z našich tradičných ľudových vzorov, a to robí iba UĽUV.

Myslím že som nestretol nikoho v sále komu by sa to nepáčilo. Musíme ho zavolať na náš ďaľší Dribbble meetup.

3. Bítlsáci

Prednášku mali moji obľúbenci Miška Kočjova a Miszko Blažej z Lighting BeetleCelé sa to točilo, okolo toho ako pokaziť zákazníkovi dobrú náladu a myslím že pár príkladmi sa im to podarilo pekne ilustrovať. UXákov treba ťahať na každý dizajnový event, na ich know-how by sa mal dizajnér tešiť jak na koniec ramadánu. 

Dali pár príkladov ako testovali informačnú architektúru pre Asbis.sk pomocou nástroja Treejack. Uff, netušil som kde všade môže useri hľadať v navigačnom menu položky.

Inak ma prekvapilo, že niektorí prítomní dizajnéri vôbec nekladú veľký význam User Researchu a testingu. Im by som iba odkázal, že to je ako zo žalúziami v 90tych rokoch … bol to síce nejasný trend, ale netrebalo okolo toho kecať, proste to fungovalo!

4. Žltý

Martin Jenča alias Žltý... známa tvár, kvalitné slajdy, super príklady spolupráce autorov hlavne z oblasti dizajnu magazínov a contentu. Osobne ma táto téma až tak neberie (asi preto, že mi v minulosti niekto veľmi ublížil pri práci DTPáka) … ale celkom fajn.

Inak niektoré jeho prednášky nájdete aj online, ja som už nedával pozor, tak kukajte….

Zhodnotenie: Priznám sa že som nemal takmer žiadne očakávanie, práve preto ma tento event celkom potešil.

Myslím že nás bolo okolo 100, čo je veľmi slušná účasť. #dizajnerovjakhadov

A inak mi chýbala nejaké technológia na interakciu, napr. čírou náhodou sli.do by sa tam hodilo.

1 Comment Ako bolo na Noci dizajnérov

  1. Jakub

    Sli.do uz pouzili v connecte par-krat. Zaujimave, ze teraz to nepouzili. Tiez mi to pripada lepsie, ako ked teraz behala moderatorka po celej sale s mikrofonom za ludmi :). Inak fajn zhrnutie, podobne to vidim aj ja. Najma prednaska od Lighting Beetle bola prinosom pre mna.

    Reply

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.